Family Living – vi är bäst på barnrum!

Family Living är en unik inredningstidning. Vi hälsar på hemma hos de mest kreativa familjerna, både kända och okända, och tycker att de som bor där och deras historier är minst lika viktiga som tapeterna och sofforna som vi tipsar om. Vi bjuder på de smartaste lösningarna och en massa härlig inspiration. I Family Living får du allt från gör det själv-idéer och snabba quickfixtips för liten peng till de allra senaste och hetaste vill ha-prylarna. Family Living är en tidning att drömma sig bort med, samtidigt som den är fylld med konkreta och kreativa budgettips. Varsågod – ett färgstarkare, roligare och mer tillåtande inredningsmagasin!

Följ oss gärna på Instagram @familyliving och hashtagga dina bilder med #familylivingfint. Och gilla oss på Facebook!

Hör gärna av er!

Vi vill gärna höra vad du tycker om Family Living. Är det något du saknar i tidningen? Har du några förslag på vad vi kan skriva om? Hör gärna av er till oss!

REDAKTIONEN
Chefredaktör & Ansvarig utgivare
Louise Bratt Tidmarsh
louise.bratt@familyliving.se

Redaktionschef
Maija Mårtensgård
maija@familyliving.se

Projektredaktör
Matilda Andersson
matilda@familyliving.se
Caroline Borg (föräldraledig)
caroline.borg@familyliving.se

Art Director
Vendela Zandén
vendela@familyliving.se

Redaktör
Nina Hampusson
nina@familyliving.se

Layout
Camilla Sundåker
camilla@familyliving.se

NUVARANDE Family Living – vi är bäst på barnrum!
NÄSTA @minimockspetra: ”Jag gillar att ge glimtar av det osnygga i vardagen”